Hlasová hygiena: Tipy pro zdravý hlas

15/11/2023
Hlasová hygiena
Hlasová hygiena

Pečujeme o vlasy a pokožku, trénujeme svaly a dbáme na svůj vzhled. Máme tendenci věnovat méně pozornosti svému hlasu - neprávem. Vždyť je potřebujeme a používáme každý den. Je velmi snadné trénovat a posilovat svůj vlastní hlas. Těchto šest tipů na hlasovou hygienu vám prozradí, jak se o svůj hlas správně starat a čeho byste se kvůli němu měli vyvarovat.

Hodně pijte, správné nápoje!

K hlasové hygieně patří dostatečný příjem tekutin – váš hlas vám za to poděkuje. Na zvlhčení sliznic v ústech a krku a také hlasivek jsou ideální kolem dvou litrů denně. Nejlepší je používat neslazené nápoje, které nejsou ani příliš studené, ani příliš horké.

Upozornění
Třísloviny v kofeinových nápojích, jako je káva a černý čaj, stejně jako alkohol mohou vysušovat sliznice, a proto by se měly užívat pouze s mírou.

Pastilky poskytují vlhkost


  • Rychle a citelně odstraňuje podráždění, pálení a chrapot.
  • + GeloRevoice® pastilky jsou určené pro dlouhodobé použití nebo na akutní léčbu.
  • + Podle potřeby opakovaně (každé 2-3 hodiny) vycucejte 1 GeloRevoice® pastilku; maximálně 6 tablet denně.
  • + Vhodné i pro děti od 6 let.
  • + Užívání v těhotenství a v období kojení je možné.

GeloRevoice® je důležitou součástí hlasové hygieny . Pastilky se speciálním hydrodepotem zvlhčují sliznici rychle, znatelně a dlouhodobě pomocí tzv. gelotvorných látek.

Náš tip

GeloRevoice pastilky VYCUCEJTE před schůzkou, důležitým telefonátem, koncertem nebo přednáškou - restartujte svůj hlas a dodejte mu sílu, když potřebujete (působení min. na 3 hodiny).

Správné stravování – důležitá součást hlasové hygieny

I jídlo ovlivňuje náš hlas. Zejména před "řečící akcí", jako je schůzka nebo přednáška, byste neměli jíst zvláště kořeněná nebo kořeněná jídla. Sliznice v krku je citlivá na pikantnost stejně jako ústa jsou citlivá a podrážděná na kořenitost. Je lepší jíst lehká a mírná jídla, například polévka nebo nějaká dušená zelenina s rybou - tato jídla mají navíc tu výhodu, že nejsou tak těžká na žaludek.

Zahřívací cvičení ráno

Hlas potřebuje ráno nějaký čas, než bude plně funkční. Přechod z ticha do mluvení bude příjemnější, když si ráno uděláte pár malých zahřívacích cviků na zlepšení hlasové hygieny. Několikrát za sebou si například tiše a uvolněně pobrukujte "mmmh" a "hmmm". Poté můžete provést několik lehkých žvýkacích pohybů čelistí. Rovnoměrně se tak procvičují čelistní klouby a žvýkací svaly.

Náš tip:

  • Provádějte cvičení péče o hlas ve sprše nebo při přípravě snídaně.

Dejte si pauzu po určitém hlasovém vypětí. Například má smysl nedomlouvat si schůzku hned po obchodní telefonické konferenci. Místo toho si sedněte na asi 20 minut ke svému stolu a dokončete některé úkoly, které lze provést v tichosti.

Upozornění

Vyvarujte se silnému odkašlávání, které je pro váš hlas extrémně namáhavé.

https://www.gelorevoice.de/stimme/stimmhygiene


Přidejte do svých denních návyků GeloRevoice pastilky a podpořte svůj hlas a sliznice krku i úst!

Obrázek produktu GeloRevioce
Obrázek produktu GeloRevioce