Aktuality

AKTUALITY 

16. dubna je světový den hlasu! Pečujte o svůj hlas s pomocí GeloRevoice pastilek!

Víte, jak vzniká hlas?

Tvorbu lidského hlasu vysvětluje tzv. teorie zdroje a filtru, která popisuje vznik hlasu ve dvou stupních. V prvním stupni vzniká hrtanový tón modulováním proudu vzduchu vlivem kmitání hlasivek (zdroj). Ve druhém stupni je tento hrtanový tón modifikován v dutinách vokálního traktu, které působí jako rezonátor (filtr), a vzniká tím finální zvuk hlasu. Ten je potom vychází z úst (a někdy i z nosu) ven do prostoru. (1)

Pečujte o svůj hlas!

Hlas má pro každého z nás mimořádný význam. Ať už jste rodič a chcete svému dítěti přečíst pohádku na dobrou noc, nebo tenor, který se chystá zpříjemnit tisícům diváků večer strhující árií - všichni se spoléháme na to, že nás hlas v důležité chvíli nezklame. Je okamžitě slyšet, když máme potíže s hlasem kvůli jeho nadměrnému zatížení. Po dlouhém náročném dni můžeme ochraptět nebo hlas "odejde" úplně.

Pomáháme i v divadlech
Pomáháme i v divadlech

Klikněte a můžete začít psát. Magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam quis nostrum exercitationem ullam corporis.

PEČUJTE O SVŮJ HLAS

 je to náš nejcennější hudební nástroj


Spolu s Hlasovým a sluchovým centrem Praha jsme pro vás připravili sérii článků o hlase, jeho poruchách a hlavně různých cvičeních, která vám pomohou hlas dobře ovládat, pracovat s ním a správně dýchat.Víte, jak vzniká hlas?

Tvorbu lidského hlasu vysvětluje tzv. teorie zdroje a filtru, která popisuje vznik hlasu ve dvou stupních. V prvním stupni vzniká hrtanový tón modulováním proudu vzduchu vlivem kmitání hlasivek (zdroj). Ve druhém stupni je tento hrtanový tón modifikován v dutinách vokálního traktu, které působí jako rezonátor (filtr), a vzniká tím finální zvuk hlasu. Ten je potom vychází z úst (a někdy i z nosu) ven do prostoru. (1)

Pečujte o svůj hlas!

Hlas má pro každého z nás mimořádný význam. Ať už jste rodič a chcete svému dítěti přečíst pohádku na dobrou noc, nebo tenor, který se chystá zpříjemnit tisícům diváků večer strhující árií - všichni se spoléháme na to, že nás hlas v důležité chvíli nezklame. Je okamžitě slyšet, když máme potíže s hlasem kvůli jeho nadměrnému zatížení. Po dlouhém náročném dni můžeme ochraptět nebo hlas "odejde" úplně.

8 tipů pro váš hlas - zkuste si osvojit 8 praktických tipů.

• Zvyšujte vlhkost vzduchu ve vytápěných prostorech pomocí zvlhčovače nebo umístěním mísy s vodou.

• Vyhýbejte se nadbytečnému kašlání, odkašlávání a šeptání.
• Snažte se nepřekřikovat hluk v okolí.
• Zvlhčujte sliznici krku a úst pomocí pastilek GeloRevoice, které rychle a citelně odstraňují podráždění a chrapot a navíc účinkují dlouhodobě. (3)
• Dbejte na správné držení těla, ovlivňuje dýchání a váš hlas.
• Rozcvičte se před použitím hlasu pomocí několika cviků - zazívejte, protáhněte se a narovnejte se.
• Pijte denně dostatek tekutin, teplé nápoje jsou vhodnější než studené nebo horké, při nachlazení doporučujeme bylinkový čaj. 
• Omezte konzumaci alkoholu, může dráždit a vysušovat krk a hltan.

Naučte se svůj hlas správně používat za pomocí několika technik.

Nádech pomocí bráničního svalu:

Pohyb bránice směrem dolů aktivuje svaly dechové opory, které potřebujeme k řízenému výdechu.

Dechová opora je koordinace mezi bránicí, přímým břišním svalem a svaly bederními.

Příklad chybného nádechu

Svrchní nádech zapojuje pouze mezižeberní svaly, neaktivuje svaly dechové opory, ramena se zvedají směrem nahoru. Při výdechu dochází k nadměrnému fonačnímu tlaku v hrtanu.

Chybný nádech po pokynu - nadechni se do břicha

 • Při tomto nádechu se pouze vyklene přední břišní sval, bránice nepruží volně směrem nahoru a dolů, neaktivuje svaly brániční opory
 • Při výdechu dochází k aktivnímu zatažení břicha, což vede opět k nadměrnému fonačnímu tlaku v oblasti hlasivek

Dechová technika - cvičení

 • správné brániční dýchání máme vrozené
 • může se stát, že následkem nemoci, chybných návyků či jiných vlivů tento správný dechový stereotyp opustíme

Cvičení:

 • nádech pomocí bránice
 • krátké podržení dechu
 • rovnoměrný výdech

Jak docílit správného nádechu pomocí bránice 

 • pro "osahání si" místa, kde je bránice, nám poslouží jednoduché úkony
 • můžeme přivonět nosem k imaginární květině, nebo si představit, že máme na ruce voňavku a zhluboka přičichneme
 • další možností je krátký úlek, při kterém nám opět žebra odskočí do stran
 • navodíme si pocit na zívnutí, při akci cítíme, jak se nám hrudník v místě volných žeber rozšířil
 • posadíme se, lokty opřeme o kolena, hlava visí volně, v této pozici se opět hluboce nadechneme nosem
 • přidržíme si jednu nosní dírku a druhou se hluboce nadechneme

Cvičení na nádech pomocí bránice a koordinovaný výdech 

 • posadíme se na židli, záda jsou opřená, ruce máme volně spuštěné, nebo je můžeme dát za záda "jako ve škole"
 • pro lepší koncentraci můžeme zavřít oči a představit si, že usínáme
 • nadechneme se nosem, podržíme dech na 2 vteřiny, po té rovnoměrně a bez tlaku pomocí hlásky "S" vydechujeme, tedy syčíme jako had
 • cvik opakujeme 2 - 5x (2)

A co dělat, když máte problém s hlasem?

1. hlasový klid je neúčinnější pomoc

2. zkuste účinné zvlhčení sliznice krku pomocí pastilek GeloRevoice. Pastilky stojí pár desítek Kč, stačí si dojít do lékárny (a nenechat si vnutit žádné neúčinné bonbony!:)...Pomohou vám rychle a navíc je lze užívat i preventivně a získat tak hlasovou jistotu ...a bez hlasových indispozic! (3)

3. babské rady - od vajíček přes kloktání různých bylinných směsí, vám bohužel návrat hlasu nezaručí,

4. pokud problém přetrvává déle než 3 dny navštivte ORL lékaře, specializované hlasové centrum MUDr. Jitky Vydrové najdete v Praze na Národní třídě.

Zdroj:

(1) Wikipedie

(2) Medical Healthcom Hlasové a sluchové centrum Praha ww.hlasovecentrum.cz

(3) GeloRevoice pastilky do krku - zdravotnický prostředek, k dostání v lékárně, před použitím čtěte pozorně příbalový leták. Více informací na www.gelorevoice.cz.

(4) Obrázek anatomie hlasivek www.symptomy.cz

16. dubna je světový den hlasuPečujte o svůj hlas s pomocí GeloRevoice pastilek!

Hlas spojuje nás!

Neusnadňujme virům vstup do organismu 

Pokud se chceme chránit před virózou, víme, že nejjednodušší cesta jak může vstoupit do lidského těla je skrze sliznice (oči, dýchací cesty - ústa/nos..).
Proto je kromě mechanické bariéry (ať už v podobě roušky nebo dostatečné vzdálenosti) vhodné podporovat a vytvářet také bariéru fyzikální přímo na sliznici úst a nosu např. pomocí GeloRevoice pastilek, které vytvářejí ochrannou gelovou vrstvu na sliznici úst a krku a pomocí nosního oleje GeloSitin péče o nos, k ochraně sliznice nosu.
Nezapomínejme na imunitní systém, dbejte na fyzickou aktivitu / pohyb, zdravou stravu, dostatečný pitný režim a přirozený přísun vitamínu C a nestresujte se - znáte přece přísloví šťastná mysl, půl zdraví. 

GeloRevoice® pastilky do krku chrání sliznici úst a krku. Používají se k odstranění příznaků, jako jsou chrapot, škrábání/pálení v krku a suchá sliznice, které způsobují bolest v krku nebo dráždivý, suchý kašel. 

Příčiny suché a podrážděné sliznice úst a krku jsou různé a mohou mezi ně patřit:
- nadměrné zatěžování hlasu,
- zhoršené dýchání nosem (např. při rýmě),
- suchý vzduch způsobený vytápěním nebo klimatizací,
- pylová alergie (senná rýma) a kouření

Mechanismus účinku:

Při cucání GeloRevoice® pastilek do krku se uvolňuje speciální hydrogel komplex s kyselinou hyaluronovou. Hydrogel komplex dobře přilne na sliznici a vytváří na podrážděných místech ochranný film. Díky unikátnímu složení minerálů a mírnému pěnivému efektu stimuluje pastilka (intenzivnější) tvorbu slin, což je velmi důležité pro zajištění konstantního působení hydrogel komplexu v ústech a krku. Podrážděná sliznice se tak může regenerovat a dochází ke zmírnění příznaků jako chrapot, podráždění, škrábání/pálení v krku a suchost sliznice, které způsobují bolest v krku. GeloRevoice® pastilky do krku mají příjemnou jemně třešňovou a mentolovou příchuť.

GeloRevoice® pastilky do krku neobsahují složky živočišného původu, lepek ani laktózu.

Balení: 20 pastilek. Volně prodejný zdravotnický prostředek, před použitím čtěte příbalový leták.

GeloRevoice a GeloSitin jsou zdravotnické prostředky, před použitím si musíte přečíst příbalovou informaci

14. Kongres primární péče v Praze, 28.-29.2.2020

Kongresu primární péče jsme se zúčastnili s naší hlasovou pohotovostí! Nejen zpěváci, ale i lékaři používají denně svůj hlas! Rozdali jsme 1000 ks vzorků pastilek GeloRevoice! 

Jirkovský písňovar

4. - 6. 10. 2019 proběhl 13. ročník mezinárodního festivalu v oblasti sborové populární hudby JIRKOVSKÝ PÍSŇOVAR, který každoročně pořádá Komorní smíšený sbor VENTILKY, pracující pod záštitou ZUŠ Jirkov. V letošním roce byl festival výjimečně nesoutěžní.

GeloRevoice se festivalu účastnil se stolkem "první hlasové pomoci". 


Festival písní v Olomouci

1. 6. 2019 se v Olomouci konal největší mezinárodní festival sborů v České republice a my jsme s pastilkami GeloRevoice zajistili "první pomoc pro hlas" všech účastníků.

Účastníme se nejen odborných akcí


S přípravkem GeloRevoice se aktivně účastníme akcí zaměřených na odborníky, ať už se jedná o ORL lékaře, logopedy nebo učitele.

Pokud byste nás rádi potkali na akcích pro širokou veřejnost, tak sledujte aktuální informace na FB. V nejbližší době se chystáme na Festival písní do Olomouce, který se koná 2. 6. 2019.

16.4.2019 - Světový den hlasu (World Voice Day) 

Věnujte péči svému hlasu - pijte hodně vody, abyste neměli sucho v krku, omezte kouření, pobyt v zakouřeném prostředí, i pití alkoholu vysušuje sliznice. Využívejte efektivní lokální zvlhčení hlasu pomocí pastilek GeloRevoice. Nepřetěžujte svůj hlas přílišným či příliš hlasitým mluvením.

Rady a Tipy pro váš hlas

Uvědomte si, jaký by byl váš život bez hlasu nebo s trvalou chraptivostí. Byli byste schopni kvalitně pracovat?

Byli byste schopni vyjádřit své emoce či náklonnost k lidem, které máte rádi?

Hlas je základním prostředkem mezilidské komunikace. Pro milióny lidí po celém světě je hlas pracovním nástrojem.

Z původně národní iniciativy se během několika let stala akce světová. První Světový den hlasu (World Voice Day) se konal v roce 2003. Česká republika se k oslavám Světového dne hlasu připojila roce 2009.

V tento den je možné na mnoha ORL klinikách a v ambulancí podstoupit zdarma vyšetření hlasivek a hrtanu.